Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Malaria: co warto o niej wiedzieć?

Kuszą egzotyczne kraje, kuszą tropiki. Jedni z nas porywają się na dalekie wyprawy, a silne wrażenia sprawiają, że zapominają o bezpieczeństwie. Inni, z obawy przed tropikalnymi chorobami, rezygnują ze swych marzeń. Tak być nie musi. Jak podkreślają specjaliści, odpowiednie przygotowanie się do podróży może sprawić, że będziemy mogli cieszyć się odkrywaniem świata w bezpieczny sposób.

Co zatem przed wyjazdem na południową półkulę powinniśmy zrobić, by uchronić się przed malarią? Malaria: na czym polega ta choroba? Pamiętaj też o bezpieczeństwa swojego psa. Wszelkie owady, insekty przenoszące złośliwe mikroorganizmy mogą się okazać dla Twojego pupila zabójcze. Malaria, znana również jako zimnica, to choroba zakaźna bardzo powszechna w Afryce, Azji oraz w krajach Środkowej i Południowej Ameryki. Przenoszona jest przez komary, których ukąszenie w tropikalnym klimacie może stać się przyczyną wielu poważnych problemów. Bóle głowy i stawów, dreszcze oraz wysoka gorączka – oto najbardziej charakterystyczne objawy malarii. Z czasem pojawiają się zaburzenia świadomości oraz krwawe wymioty.

Brak odpowiedniego leczenia może doprowadzić do śmierci, której główną przyczyną jest zapaść krążeniowa. Ze względu na tragiczne skutki, leczenie musi zostać podjęte możliwie jak najszybciej. Na czym ono polega? Medycyna w walce z malarią Leczenie uzależnione jest przede wszystkim od tego, jaki czas minął od chwili zarażenia i jak mocno choroba zaatakowała. W większości przypadków niezbędny staje się pobyt w szpitalu oraz korzystanie ze specjalistycznych leków. Cięższe przypadki kierowane są z kolei do specjalistycznych instytutów, które w swej pracy skupiają się właśnie na walce z chorobami tropikalnymi. Bezcenna profilaktyka: o czym trzeba pamiętać? Przed wyjazdem w te rejony świata, w których malaria jest powszechnym problemem, należy spełnić kilka warunków. Profilaktyka opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu odpowiednich leków, po które należy sięgnąć już na dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem. Nawet po powrocie do kraju, zgodnie z zaleceniami lekarza, należy korzystać z takich środków. Warto też pamiętać o tym, by w bagażu znalazły się nie tylko mapy i przewodniki, ale bezcenne w krajach tropikalnych moskitiery. To niewielki wydatek, który pozwala skutecznie chronić się przed komarami atakującymi głównie wieczorem i nocą. Zastosowanie się do zasad profilaktyki oraz zapoznanie się z poradami lekarzy przed wyjazdem to prosta i skuteczna metoda na spędzenie bezpiecznego urlopu w egzotycznych krajach. Osoby rozsądne, które nie ignorują zagrożenia, mogą więc bez obaw podróżować po świecie.

Dobry rozwiązaniem zabezpieczającym przed malarią jest stosowanie lamp owadobójczych:

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Plick 398R MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Plick 398R MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Butterfly 700 MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Butterfly 700 MOEL

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.