Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak się zachowuje pies w sylwestra?

pies w sylwestraSylwester to czas dużego stresu dla naszych pupili. Pies jest niespokojny, nerwowy a nawet agresywny. Co w tej sytuacji zrobić?

Jeżeli pies ciężko znosi sylwester i huk petard to pierwszą i podstawową rzeczą jaką musimy zrobić to pójść do weterynarza żeby przepisał jakieś środki uspokajające. W sylwestra na spacer z naszym pupilem powinniśmy wyjść przed północą i najlepiej żeby był on długi i wyczerpujący tak by pies załatwił swoje potrzeby i nie musiał iść w trakcie tych największych wybuchów. Jeżeli wybiega się wcześniej to jest duże prawdopodobieństwo, że pies zmęczony spacerem po prostu pójdzie spać i nawet nie będzie słyszał tych wybuchów.
Kiedy już wybije północ i zaczną się huki petard to najlepiej zostawić psa samego gdyż on musi sam sobie z tym poradzić. Trzeba mu udostępnić jego ulubione miejsce czyli tam gdzie lubi przebywać. Może to być łazienka, szafa itp. I co najważniejsze, psa nie wolno głaskać, uspokajać, ponieważ pies jeszcze bardziej się zestresuje i mogą być duże problemy.